Велосипедизам

ВЕЛОСИПЕДСКИ КЛУБ " СТРУМИЦА"

Првиот велосипедски клуб во Општина Струмица е формиран 2012 година со цел унапредување на велосипедизмот како спорт и рекреација и подигање на велосипедската култура.

Член на Велосипедската федерација на Македонија од 2012 година.

Клубот се натпреварува во официјалното велосипедско првенство на Македонија организирано од страна на Велосипедската Федерација на Македонија.

Тренер: Марјан Петровски (селектор на велосипедската репрезентација на Македонија)

Претседател: Дејан Џингарски

 

контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

веб страна: www.vkstrumica.com

фејсбук: www.facebook.com/vkstrumica

© 2005-2019 Општина Струмица, ул."Сандо Масев" бр.1, 2400 Струмица, Република Македонија, тел.00389(0)34 348030, факс.(034)320544