Аикидо

Астраион Аикидо

Клубот е формиран во 2009 година и активно учествува во сите активности на Реално Аикидо Федерацијата на Република Македонија.

 

Клубот е поддржан од Реален Аикидо клубот Пелистер од Битола со Мајстор Ѓуро Илич - 5 дан.

Клубот во Струмица е формиран од страна на учесници кои се занимавале со повеќе боречки спортови со асистент Сашко Весев.

Телефон: 075 709 878

е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

© 2005-2019 Општина Струмица, ул."Сандо Масев" бр.1, 2400 Струмица, Република Македонија, тел.00389(0)34 348030, факс.(034)320544