Ракомет

Ракомет

РК ЗОМИМАК – М

Ракометниот клуб Зомимак М настапува во ракометната суперлига на Македонија. Минатата 2013/14 сезона го освои 3-то место.

Претседател: Славе Гошев

Директор: Сашко Брндевски

Тренер: Маријан Андонов

 

 

alt

 

alt

ЖРК СТРУМА

Формиран: клубот е формиран во 2010 година. Настапува во младинските првенства кои се во организација на Ракометната Федерација на Македонија. 

alt

 

 

 

 

© 2005-2019 Општина Струмица, ул."Сандо Масев" бр.1, 2400 Струмица, Република Македонија, тел.00389(0)34 348030, факс.(034)320544